Malzemeler
1 paket güllaç
1-2 avuç dövülmüş  antep fıstığı
350 gr. ceviz
4 su bardağı toz şeker
2,5 lt süt

Hazırlanışı
Sütü kaynattıktan sonra şekeri ve gül suyunu ilave ederek karıştırın ve ılıklaştırın. Sonra bu ılık sütü,bir güllaç yaprağını içine alacak genişlikte yüksek kenarlı bir tepsinin içine koyun. Yine güllaç yapraklarını içine rahatça alabilecek başka bir yüksek kenarlı tepsinin dibine de, bir kepçe süt koyun.

Paketteki güllaç yapraklarının yarısını, ilk tepsideki ılık sütün içine teker teker batırıp çıkarın ve hemen diğer tepsiye yerleştirin. Her yaprağın arasına yarım kepçe süt koyun. Cevizi, döşediğiniz güllaç yapraklarının üstüne bolca serpin. Kalan güllaç yapraklarını da tek tek süte batırıp aynı şekilde tepsiye üst üste dizin. Yaprakların aralarına yarım kepçe süt gezdirmeyi unutmayın.

Artan sütü güllaçların üstüne gezdirerek döktükten sonra genişçe bir kapağı üzerine kapatın. Güllaçlar sütü iyice eminceye kadar bekletin.

İstediğiniz şekilde keserek ve antep fıstığı ile süsleyerek servis yapın.

Ayrıca diğer ürünlerimizi incelemek ve sipariş vermek için Hacı Şerif‘i ziyaret edebilirsiniz.

GÜLLAÇ

| Güncel, Tatlı Tarifleri | 0 yorum
Yazar Hakkında
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>