Sabah yataktan zar zor kalkıyor, kolunuzu bile kaldırmak için kendinizde güç bulamıyor ve gün içerisinde kendinizi sürekli halsiz ve bitkin hissediyorsanız; hayatınızda bir şeyleri eksik ya da yanlış yapıyor veya bedeninize yeterince zaman ayırmıyorsunuz demektir.

 

Şimdi vücudunuz, ruhunuz ve genel olarak hayatınız için bir şeyler yapma ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak adımları atma zamanı. Sadece basit kuralları benimseyerek gün içerisinde enerjik olabilir ve daima kendinizi zinde hissedebilirsiniz.

Erken yatın.

Gece geç saatlere kadar oturmanın bünyenize herhangi bir faydası olmadığı gibi, aksine büyük zararları vardır. Geç yatmak; vücudu hantallaştırır, kan dolaşımını yavaşlatır ve sabah kalkmayı zorlaştırdığı için insanın kendini gün boyu yorgun hissetmesine yol açar. Bu nedenle mümkün olduğunca erken yatarak, vücudunuza ihtiyacı olan enerjiyi sağlayabilirsiniz.

 

Kahvaltı yapmadan evden çıkmayın.

Günün en önemli öğünü olan kahvaltı, insanın tüm gün ihtiyacı olan enerjiyi almasını sağlar ve güne mutlu başlamak için olanak tanır. Kalsiyum ağırlıklı bir kahvaltı yaparak siz de gün içerisinde zinde ve enerjik olmayı başarabilirsiniz.

Ara öğünü ihmal etmeyin.

Gün içerisinde öğünlerin arasını uzun tutmak ve uzun saatler aç kalmak vücudu yorar; neden olduğu açlık hissi ise halsiz hissetmenize yol açar. Bu nedenle ofiste ya da evde ara öğün yemeyi ihmal etmemeli, ara öğünlerde mutlaka hafif ve sağlıklı beslenmelisiniz.

Meyve, kuruyemiş ve sağlıklı atıştırmaları, çekmecenizden eksik etmeyin.

 

Ofiste bilgisayar başındayken küçük molalar verin.

Günün 8-9 saatini sürekli bilgisayar başında oturarak geçirenlerde oluşmaya başlayan ofis hastalıkları, halsizliğin ve sürekli yorgun hissetmenin en önemli sebeplerinden biri. Her 20 dakikada bir gözünü bilgisayardan ayırın ve uzaklara bakın. Her saat başı da yerinizden kalkarak ofiste küçük turlar atın ve vücudunuzu esnetin.

 

Günde en az 2 litre su için.

Su içmek vücutta hücre yenilenmesini sağlar, kan akışını destekler ve daha zinde bir vücuda kavuşmanıza olanak tanır. Günde en az 2 litre su içerek hem kendinize hem de cildinize iyilik yapın.

 

 

Sadece bu 5 adımı takip ederek gün içerisinde enerjik kalabilir ve daha sağlam bir bedene sahip olabilirsiniz.

Sağlıklı günler diliyoruz!

Ayrıca diğer ürünlerimizi incelemek ve sipariş vermek için Hacı Şerif‘i ziyaret edebilirsiniz.

Gün İçerisinde Enerjik Olmak İçin Öneriler

| Diğer Bloglar, Güncel | 0 yorum
Yazar Hakkında
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>