HACI ŞERİF, DONDURMALI İRMİK HELVASI ÜRETTİ

“DONDURMALI İRMİK HELVASI” -DENİZLİ’DE ŞEKERLEMELERİYLE ÜNLÜ HACI ŞERİF, DONDURMALI İRMİK HELVASI ÜRETTİ

Denizli’de 1938 yılından beri akide şekeri ve kaba şeker imalatı yapan işletme Hacı Şerif, 150 çeşit tatlının yanı sıra, şimdi de “dondurmalı irmik helvası”üretti.

Tekstiliyle meşhur Denizli’nin Babadağ ilçesinde, Şerif Helvacı’nın (86), 1938 yılında başlattığı tatlıcılık serüvenini, oğlu Necip Helvacı, gıda sektörüne yeni tatlar sunarak sürdürüyor.

Necip Helvacı, gazetecilere yaptığı açıklamada, gıda sektöründe devamlı yeni tat ve lezzetlerin halkın beğenisine sunulmasının önemli olduğunu kaydetti.

Gerekli ön çalışmayı tamamladıktan sonra dondurmalı irmik helvasını ürettiklerini söyleyen Necip Helvacı, “Gece gündüz yeni bir tatlı yapmayı düşünüyoruz. Ürettiğimiz irmik helvasını dondurma karışımıyla satmayı düşündük, çok güzel oldu. Biri sıcak biri soğuk bu iki gıdayı aynı anda satabilecek makineyi yaptırarak patentini aldık” dedi.

Ürünü ilk etapta satmayıp tanıtım amaçlı ikram ettiklerini belirten Helvacı, “Şimdi yeni ürünümüz dondurmalı irmik helvasına halkın çok büyük ilgisi var. Kasesini iki liradan satıyoruz” diye konuştu.

Dondurmalı irmik helvasından tadan vatandaşlar da Hacı Şerif’in hep yeni tat ve lezzeti vatandaşlarla buluşturduğunu, dondurmalı irmik helvasının çok farklı bir tadı olduğunu ifade etti.
Kaynak: http://www.haber3.com/dondurmali-irmik-helvasi-denizlide-sekerlemeleriyle-unlu-haci-serif-dondurmali-irmik-923368h.htm#ixzz3dySo35uc

HACI ŞERİF, DONDURMALI İRMİK HELVASI ÜRETTİ

| Basında Biz | 0 yorum
Yazar Hakkında
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>