İslamiyet’in en kutsal aylarından biri olan Ramazan ayı nihayet geldi çattı ve sofralar bereketlenerek tüm aileyi kucaklar oldu. Ramazan ayının hem insanın kendi ruhsal dinginliği hem de sevdikleriyle geliştireceği diyaloglar açısından oldukça önemli bir ay olduğunu söylemek mümkün.

Böylesine kutsal ve güzel bir ay, sevdiklerinizle bir araya gelmenin ve sofralarınızı neşelendirmenin tam zamanı. İftar yemeğine dostlarınızı ve akrabalarınızı davet edin ve keyifli bir iftar sofrasının tadını çıkarın. Sizler için seçtiğimiz tatlılar da, sofranızın lezzetine lezzet katacak ve sevdiklerinizin ağzının tatlandıracak.

Şimdiden afiyet olsun!

İftar Sofrasına Yakışan Tatlılar

Ramazan ayının sembollerinden biri olan hurma, orucunu açacakların ve iftar sofrasının vazgeçilmezi. Bu nedenle Ramazan ayı boyunca sofranızdan hurmayı eksik etmeyin ve hurmanın sağlınıza iyi gelecek özelliklerinden de yararlanın.

Peki iftar sofrasına yakışan diğer tatlar neler? Bu sorunun cevabı hem çok basit hem de çok lezzetli. Şerbetiyle meşhur Şam Tatlısı ve Denizli yöresinin ünlü lezzetlerinden olan Fıstıklı Tavas Baklavası iftar sofranızdaki yerini almaya hazır.

Yemeğin Üzerine Enfes Helvalar

İftar yemeğini yediniz, karnınızı doyurdunuz ve şimdi sıra çay içmeye geldi. E çayın yanına da hem sade hem leziz bir helva yakışmaz mı? Lezzetiyle büyüleyecek helvaları dolabınızdan eksik etmeyin ve tavşankanı çayınızı helvayla tatlandırın!

Kahvenin Yanına Tadına Doyulmaz Lokum

Yemeğin üzerine okkalı bir Türk kahvesi içmeyi tercih edenlerin kahve yanı atıştırmalığı olan lokumlar, sadece Ramazan ayında değil her zaman dolapta yeri hazır olan bir lezzete sahip. Türk geleneğinin sembolü olan lokumları, kahvenin yanında misafirinize ikram etmeyi unutmayın.

 

Ayrıca diğer ürünlerimizi incelemek ve sipariş vermek için Hacı Şerif‘i ziyaret edebilirsiniz.

Ramazan’da Sevdiklerinizin Ağzını Tatlandırın

| Genel, Güncel | 0 yorum
Yazar Hakkında
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>