Yaz demek, birçoğumuz için tatil ve seyahat etmek demek. Yaz tatillerinde fırsatları değerlendiren ve farklı yerleri keşfetmeyi sevenler ise bu sene de yeni arayışlar içerisinde. Ülkemizin her bölgesini, her ilini karış karış incelemek için fırsat kollayanların ve yeni keşifler için bir an önce yola koyulmak isteyenlerin sayısı oldukça fazla.

Ülkemizde, seyahatin tadına varmak isteyen hem yerli hem de yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği bölgeler arasında Ege Bölgesi yer alıyor. Ege’nin doğa ve tarih ile bütünlenmiş şehirleri arasında yer alan Denizli ise, kıyı bölgeleri dışında şehir turu yapmak isteyenler için en doğru adreslerden biri. İster ülkenin herhangi bir yerinden keşfe çıkarak gelin, isterseniz de şehir hayatının yorgunluğundan bunalarak küçük kaçamaklar arıyor olun; keyif, kültür ve eğlenceyi Denizli’deki ziyaret edilebilecek yerlerde bulabilirsiniz.

Şehrin doğal güzellikleri, antik ve tarihi mekanları ziyaretçilerini dört gözle bekliyor.

Pamukkale Travertenleri

Şehrin en önemli ve en çok bilinen doğal güzellikleri arasında yer alan Pamukkale Travertenleri’ni eminiz ki duymayan yoktur. Doğal bir oluşum olan, turizm cennetleri arasında mutlaka adı sayılan ve her yıl pek çok ülkeden meraklı milyonlarca turistin akınına uğrayan Pamukkale Travertenleri gezip görülmesi gereken yerler arasında yer alıyor. Şehrin tam anlamı ile simgesi haline gelmiş olan travertenler, büyüleyici güzelliği ile görenleri kendisine hayran bırakıyor.

Hierapolis Antik Kenti

Denizli Pamukkale’de yer alan ve tarihi bir oluşum olan Hierapolis Antik Kenti, şehrin mutlaka gezip görülmesi gereken yerleri arasında yer alıyor. M.Ö. 2. yüzyıla dayanan bir geçmişe sahip bir Frigya kenti olduğu varsayılan Hierapolis Antik Kenti, dönemin yaşam alanları ve tiyatro kalıntıları ile tarihe ışık tutuyor.

Keloğlan Mağarası

Denizli’nin Acıpayam ilçesinde yer alan Keloğlan Mağarası, yıllardır süregelen rivayetin de etkisiyle büyük ilgi odağı. Rivayete göre; çoban olan Keloğlan bir gün yağmurdan korunmak için bu mağaraya sığınmıştır ve saçı sakalı çıkmış olarak dışarı çıkmıştır. Hikayesi ile eğlendiren, doğal güzelliği ile gezerken keyif veren Keloğlan Mağarası’na uğramadan Denizli’den ayrılmayın.

Ağlayan Kaya

Denizli’de Çal ilçesinde yer alan ve Sakızcılar Şelalesi olarak da bilinen Ağlayan Kaya şehrin büyüleyici güzellikleri arasında yer alıyor. Manzaranın tadını doyasıya yaşatan Ağlayan Kaya’da eşsiz yemekler yiyerek keyif dolu anlar geçirebilirsiniz.

Denizli UFO Müzesi

2002 yılında ilk olarak İstanbul’da açılan ve 2005 yılında İstanbul’a taşınan, dünya UFO tarihinin anlatıldığı ve canlandırmaların yer aldığı UFO Müzesi; her yıl pek çok ülkeden meraklı gözlerin ziyaretine uğruyor. Şehri keşfe çıkmışsanız, UFO Müzesi’ne uğramadan turunuzu sonlandırmayın.

Seyahat Tutkunları İçin Denizli’de Gezilebilecek Tarihi ve Doğal Güzellikler

| Genel, Güncel | 0 yorum
Yazar Hakkında
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>